Tjänster för oss på ArsaData är inte bara utrustning till bra priser, eller kvalitativ serivce. Det är även helhetslösningar till kunden, sa Att Båda parterna ska bli Nöjda. Vi tycker Att det är väldigt Viktigt med Hög kvalitet på service Kontakt och bra med kunden.Vi bra priser erbjuder på tjänster till båtar och Privatkunder Företagskunder. Våra tjänster inkluderar bland annat nätverksinstallationer på Både Större och mindre nätverk. Helhetslösningar och supportavtal med certifierad teknologi.
Våra produkter stämmer överens med ISO-standard.
För mer detajlerad information, kolla under flikan Tjänster.
Arsa Dataerbjuder idag fördelaktiga tjänster till företag.
Ideen är Att bjuda företaget på en bra tjänst Där Allt Ingar;
utrustning, nätverk och support. Allt Till ett fördelaktigt pris.
Tjänster vi idag erbjuder:
Konsultation
Vi hittar lösningar på dina IT-relaterade problem, konstnadsfritt.
Man ska inte behöva betala för konsultation utan bara för lösningar som vi tar fram.
ArsaData erbjuder idag Fria Analyser och konsultationer
för Att hitta den bästa Lösningen till företaget.
Installation av nätverk
Många företag har idag halvt fungerade på kontoren nätverk, Trådbundet Såväl som trådlöst.
Vi erbjuder installation av allt ifrån små företagsnätverk till Större enterpricenätverk med fulla Stöd,
24-timmars helpdesk med medföljade certifiering och Longlife-garanti.
Bara Kvalitetsprodukter används. Vi samarbetar bara med dem Större Företagen på Marknaden Så som Cisco och Dell.
IP-telefoni
Sänk era telekommunikationskostnader med 50% med IP-telefoni från oss, vi kommer i framtiden Att Erbjuda IP-telefoni till Företags
kunder Till ett pris Mycket fördelaktigt. Vi kan Koppla upp hela kontoret från lager till kontor I ett nätverk, med telefonväxlar
samt Enskilda klienter.
Support.
Köper ni datorer av oss så har ni alltid våran garanti på datorerna.
Men om du Behöver Ytterligare support och garanti på plats så går det Att köpa till.
Du betalar Endast 99kr/mån per dator så har du Stöd på plats och 3-timmars svarsgaranti
dygnet runt!
Utrustning
ArsaData har nu under Några år tävlat på Marknaden för Att Hålla ner de Låga Priserna på datorer vi har.
hem kan vi Hålla för Att vi bygger vårat eget märke och därför kan vi alltid pressa ner priserna.
På alla datorer ni köper hos oss ingår 1 års garanti, men det går Att förlänga upp till 3 år Mot ett kostnad av 800kr.
När ni köper datorer hos oss har ni våran 48-timmars servicegaranti, som Innebär; om er dator får problemsÅ Lagar vi dem inom 48 timmar.
Det är en garanti som ingen annan kan hallå!
Alla datorer som bär ArsaData-loggan är byggda enligt ISO-standard.
E-commerce/web
Just nu har Företagskunder Möjlighet Att sälja SINA produkter online via Internet Genom intergrering via våran webapplikation.
Arsa E-handel, den innehåller full design, lagerlösningar och en enkel admininstrationspanel / cms-kontroll.
Det är även möjligt Att Designa en applikation som är Skräddarsydd för kundens behov.
Vårat pris är Mycket konkurrenskraftigt Jämför om man med Marknadens priser.
AuktoriseradePartners
Vi jobbar idag med partners så som Cisco, Dell,för nätverksutrustning och servrar.
Asus, Acer och även Hp förser oss med av Bärbara datorer Hög kvalitet.
Microsoft är även idag en av våra samarbetspartners som vi har auktorisering ifrån.